Opóźniony rozwój mowy - Wielopłaszczyznowe podejście do terapii dziecka
Szkolenie praktyczne, dotyczy wielu czynników, które wpływają na powodzenie terapii dziecka z opóźnionym rozwojem mowy. Konkretne propozycje zabaw i ćwiczeń stymulujących rozwój mowy dziecka, pokaz pomocy i filmów z terapii.
Prowadzący:Joanna Bieńkowska - surdologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog
Agata Potrykus - surdologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog, terapeuta ręki I i II stopnia, instruktor masażu Shantala
Czas trwania:6-8 godzin dydaktycznych
Ilość uczestników:maksymalnie 30 uczestników
Kontakt: Joanna Bieńkowska
e-mail: joanna.bienkowska@fundacjafonia.pl
tel. 609-313-141
Agata Potrykus
e-mail: agata.potrykus@fundacjafonia.pl
tel. 508-931-027

Opóźniony rozwój mowy - wielopłaszczyznowe podejście do terapii dziecka

Czas trwania: 6-8 godzin dydaktycznych

Odbiorcy: logopedzi, studenci logopedii, pedagodzy oraz wszystkie osoby, które w swojej pracy spotykają się z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy (o.r.m.)

Ilość uczestników: maksymalnie 30 uczestników

Informacje o szkoleniu:
Szkolenie ma charakter praktyczny. Ma na celu przedstawienie wielu czynników, które wpływają na powodzenie terapii dziecka z opóźnionym rozwojem mowy. Podczas szkolenia przedstawiane zostaną konkretne propozycje zabaw i ćwiczeń stymulujących rozwój mowy dziecka. Zostaną one poparte filmami z terapii oraz pokazaniem konkretnych pomocy wykorzystywanych podczas codziennych zajęć terapeutycznych.

PLAN SZKOLENIA:

1. Rozwój mowy dziecka w normie i w patologii.
  2. Przegląd narzędzi diagnostycznych.
  3. Propozycja postępowania terapeutycznego z uwzględnieniem każdego z modułów:
    • ELEMENTY WCZESNEJ INTERWENCJI (Prawidłowe karmienie i jego wpływ na rozwój mowy, wpływ rozwoju psychoruchowego w pierwszym roku życia na rozwój mowy dziecka);
    • STYMULACJA JĘZYKOWA (Stymulacja rozwoju językowego na poszczególnych etapach rozwoju mowy dziecka);
    • MOTORYKA MAŁA I DUŻA (Wpływ motoryki małej i dużej na rozwój mowy ćwiczenia ruchowe, słuchowo-ruchowe, elementy terapii ręki);
    • PERCEPCJA SŁUCHOWA (Rozwój percepcji słuchowej i propozycje zabaw na poszczególnych etapach rozwoju mowy dziecka);
    • PERCEPCJA WZROKOWA (Koordynacja oko-ręka, ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej);
    • SENSORYKA (Rola zmysłu dotyku, propozycje ćwiczeń i zabaw sensorycznych).

W każdym module zostaną Państwu przedstawione normy oraz przypadki dzieci z nieprawidłowościami i zaburzeniami w wyżej wymienionych sferach. W czasie szkolenia dowiedzą się Państwo również jak radzić sobie z konkretnymi problemami rozwojowymi oraz jak łączyć różne metody pracy podczas terapii dziecka z ORM. Przedstawimy Państwu konkretne propozycje zabaw dostosowane do wieku i funkcjonowania dziecka.
Serdecznie zapraszamy!