SŁOWA W AKCJI

O serii

Słowa w akcji to seria pomocy autorstwa Doroty Szubstarskiej wydana przez wydawnictwo Harmonia w latach 2017-2018. Posiadają logo Świata Opowiadanego, niektóre plansze pasują do scenariuszy obrazkowych wydanych wcześniej pod tym tytułem.

Tematyka serii

Słowa w akcji porządkują materiał słownikowy w kilka zakresów tematycznych:

Zawartość

Każda część zawiera niewielkie obrazki nominacyjne i plansze

Układanie obrazków na planszy aranżuje zabawę otwierając nieograniczone możliwości językowego kreowania rzeczywistości.

Dzieci mogą więc: robić pranie, bawić się w sklep i robić zakupy, przewozić meble i urządzać mieszkanie, fotografować leśne zwierzęta, uprawiać ogród i pole, zamawiać dania w restauracji, planować wakacje i podróżować, zwiedzać ZOO, gotować według własnych przepisów, naprawiać domowe sprzęty, łapać owady na łące ...

Trudno wymienić wszystkie możliwości, bo Słowa w akcji zawierają w sumie 113 plansz! Trudno też wyczerpać możliwości układania zdań i innych językowych zabaw.

Popatrzcie na zestaw plansz. Przekładając kilka obrazków nominacyjnych: robimy zakupy, przynosimy je do domu i przygotowujemy sałatkę. Powtarzanie słów wcale nie musi być nudne. To proste!

Dla terapeutów mowy to możliwość naturalnego programowania języka. Dla dzieci wciągająca zabawa!